Saku Vallavalitsuse 7.04.2026. a korraldusega nr 201 algatati detailplaneering ja anti lähteseisukohad Saku valla Kasemetsa küla Kitsemetsa ja Käokinga maaüksuste ning lähiala detailplaneeringu koostamiseks. Planeeritava ala suurus on ligikaudu 5,6 ha.
Detailplaneeringu koostamise eesmärk on maatulundusmaa sihtotstarvetega Kitsemetsa maaüksuse ja Käokinga maaüksuse tiheasustusalasse jääva osa jaotamine elamu- ja transpordimaa ning üldkasutatava maa sihtotstarbega kruntideks ning ehitusõiguse, hoonestusala ja -tingimuste määramine elamute ja abihoonete ehitamiseks. Lisaks antakse detailplaneeringuga tehnovõrkude ja rajatiste, heakorrastuse, avaliku ruumi, haljastuse, liikluskorralduse ja parkimise põhimõtteline lahendus. Juurdepääs planeeringualale on 11241 Kasemetsa-Kiisa teelt läbi Roositiigi maaüksuse.
Saku valla üldplaneeringu (kehtestatud Saku Vallavolikogu 20.04.2023. a otsusega nr 24) kohaselt asub Kitsemetsa maaüksus täielikult ja Käokinga maaüksus suures osas tiheasustusega alal, mille maakasutuse juhtotstarve on pere- ja ridaelamu maa-ala. Planeeringuala juurdepääs kavandatakse läbi hajaasustusse jääva Roositiigi maaüksuse. Samuti jääb planeeringuala perspektiivse ühiskanalisatsiooniga kaetavale alale. Perspektiivse ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni välja ehitamise kohustus on huvitatud isikul, sealjuures ei ole lubatud ajutised/lokaalsed lahendused. Algatatav detailplaneering on kooskõlas kehtiva Saku valla üldplaneeringuga.
Detailplaneeringu algatamise hetkeks kogutud informatsiooni põhjal ei ole vaja detailplaneeringu koostamise käigus teha eraldi täiendavaid uuringuid. Kui detailplaneeringu edasise menetluse käigus selgub, et planeeringulahenduse väljatöötamiseks on vajalik teha täiendavaid uuringuid, analüüse, ekspertiise vms, siis tuleb need teha ning planeeringusse lisada.
Detailplaneeringu algatamise korralduse ja selle lisadega on võimalik tutvuda Saku valla geoinfosüsteemis EVALD ning tööaegadel Saku Vallavalitsuses (Juubelitammede tee 15, Saku alevik).

